Hotline: +48 857 337 777 Mo–Fr: 7.00 – 19.00
Versand innerhalb von 24H Mehr erfahren

Sufit podwieszany w łazience – dlaczego warto się na niego zdecydować i kiedy?

Sufity podwieszane często można spotkać w domach i mieszkaniach o wysokich ścianach, a także w bardzo wielu biurach. Co ciekawe, nie są rzeczą niespotykaną w łazienkach, zwłaszcza tych urządzonych w stylu modernistycznym. Nowoczesność tego rozwiązania przejawia się nie tylko w aspekcie estetycznym, ale również funkcjonalnym. Jak urządzić łazienkę z sufitem podwieszanym? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy podwieszany sufit będzie pasował do każdej łazienki?

Sufity podwieszane często można spotkać w domach i mieszkaniach o wysokich ścianach, a także w bardzo wielu biurach. Co ciekawe, nie są rzeczą niespotykaną w łazienkach, zwłaszcza tych urządzonych w stylu modernistycznym. Nowoczesność tego rozwiązania przejawia się nie tylko w aspekcie estetycznym, ale również funkcjonalnym. Jak urządzić łazienkę z sufitem podwieszanym? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy podwieszany sufit będzie pasował do każdej łazienki?

Sufit podwieszany do łazienki – dlaczego warto?

Decydując się na sufit podwieszany w łazience, otwiera się bardzo szerokie pole dla niesamowitych, estetycznych, pełnych nieoczekiwanej i zachwycającej gry światła aranżacji. W wielu budynkach, zwłaszcza z okresu przedwojennego i starych kamienic (ale nie tylko), sklepienie znajduje się stosunkowo wysoko, podwieszany sufit pozwala je więc mocno obniżyć.

Jest to czynność atrakcyjna z wielu względów: estetycznego i finansowego. Obniżenie sufitu, zwłaszcza w sezonie grzewczym, pozwala na obniżenie rachunków za ogrzewanie i lepsze docieplenie danego pomieszczenia, a przez to całego mieszkania i domu. Nie inaczej bywa w łazienkach, które – nawet z pomocą silnego grzejnika – mogą niekiedy pozostawać nieprzyjemnie chłodne jesienią i zimą, a nawet wczesną wiosną.

Aspekt estetyczny jest równie istotny, bo bardzo wielu ludzi nie przepada za przebywaniem w pomieszczeniach, w których jest zbyt dużo wolnej przestrzeni, a ściany wydają się ciągnąć aż pod niebo. Dodatkowo obniżenie sufitu sprawia, że w łazience przestaje występować pogłos, który wielu osobom może przeszkadzać w zrelaksowaniu się, czy to w kąpieli, czy podczas porannej toalety.

Decydując się na sufit podwieszany w łazience, zyskuje się możliwość zakrycia nieestetycznych elementów łazienki, na przykład wystających rur, których widok szpeci wystrój całego pomieszczenia. Wszelkie mankamenty górnej części pomieszczenia podwieszany sufit w łazience kryje jak żadne inne rozwiązanie! To oczywiście nie wszystko!

Podwieszany sufit a mała łazienka

Nowoczesne sufity w łazienkach często bywają podwieszane ze względów i estetycznych, i praktycznych, jednak wiele osób zastanawia się, czy sufit podwieszany w małej łazience to dobry pomysł. Kwestia nie jest tak skomplikowana, jak mogłaby się wydawać, ponieważ nawet łazienka o małej powierzchni może nadawać się do zastosowania tej metody pod warunkiem, że nie jest zbyt… niska.

Chodzi bowiem o to, by optycznie pomieszczenie wzbogacić, w przypadku bardzo niskich pomieszczeń jest to jednak czynność, która mija się z celem. Pomieszczenie takie stanie się bardzo ciasne, a przebywanie w nim niekoniecznie będzie przyjemne, zwłaszcza dla osób, które chcą mieć oddech w tak intymnej przestrzeni.

Należy więc stosować metodę podwieszania sufitu z głową, a z pewnością pomoże ona w estetycznym zaaranżowaniu przestrzeni nawet małych łazienek. Warto też zasięgnąć porady fachowca przed ostatecznym wyborem tej metody!

Co na sufit w łazience – kwestie techniczne, propozycje aranżacyjne

Sposobów kształtowania sufitów podwieszanych w łazienkach jest naprawdę bardzo dużo, a ostateczny kształt zależy od zamysłu i przestrzeni. Faktem jest, że bez względu na rodzaj wnętrza używa się do tego typu czynności nieomal tych samych materiałów z kilkoma wyjątkami, o których należy bezwzględnie przypomnieć.

Do wykonania podwieszanych sufitów będą potrzebne:

- płyty kartonowo-gipsowe;
- masy do spoinowania;
- profile przyścienne typu UD;
- profile główne typu CD;
- uchwyty typu ES;
- wkręty montażowe.

Należy pamiętać, że owa lista wymaga modyfikacji w przypadku materiału, jakimi są płyty kartonowo-gipsowe. Do łazienek należy wybierać wyłącznie takie, które są odpowiednie do użytkowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Są impregnowane substancjami, które zapobiegają nadmiernemu wchłanianiu wilgotności, ograniczając ją do tego stopnia, że stosowanie płyt kartonowo-gipsowych jest bezpieczne w łazience. Nie psują się, mogą więc służyć jako materiał do podwieszania sufitu. Zwłaszcza wtedy, gdy tworzony jest sufit podwieszany nad prysznicem.

Dzięki płytom kartonowo-gipsowym w łazienkach stworzyć można sufity podwieszane z panelami lustrzanymi lub świetlnymi, o mieszanej strukturze (wielopoziomowe), a także w kształcie wyspy. Te ostatnie są centralnym miejscem sufitu, wokół którego warto rozmieścić odpowiednie oświetlenie, by nadać łazience niezwykłego charakteru!

Newsletter

Bleiben Sie über Neuheiten und Aktionen informiert!

Mit dem Eintragen und Absenden Ihrer Daten stimmen Sie dem Erhalt des Newsletters gemäß den Allgemeinen Geschäftsbedingungen zu.

© Oficjalny sklep marki Rea 2025. All Right Reserved.
e-commerce platform by